Топ вести
03.12.2023 - Програма за отбелязване на Коледните и Новогодишни празници във Видин
01.12.2023 - През декември всеки ден е Коледа с мобилното приложение на Yettel
01.12.2023 - Днес ще грейнат светлините на коледната елха във Видин
01.12.2023 - Близо 2,5 млрд. лв. за магистрали, пътища, ВиК проекти, саниране и проектиране в бюджета за 2024 г.
01.12.2023 - Министър Асен Василев: България се стреми в следващите 4-5 години да навакса нивата на заплатите до 70% от средноевропейските
01.12.2023 - Кампания за ограничаване разпространението на грипа организираха във Видин
01.12.2023 - Читалището в село Градец отбеляза 95 години от създаването си
01.12.2023 - Вечната класика по Коледа: как да приготвим вкусно свинско със зеле?  
01.12.2023 - Последен ден за плащане на авансовите вноски за 2023 година
01.12.2023 - Възраждане обжалва пред върховния административен съд резултата от изборите за кмет на Монтана
Нова Зеландия плати почти $2 млн. на несправедливо осъден

Нова Зеландия плати почти $2 млн. на несправедливо осъден

Правителството в Нова Зеландия реши да плати рекордна компенсация на 41-годишен мъж, прекарал последните 20 години в затвора заради изнасилване и убийство, които не е извършвал.

Тейна Пора ще получи 2,5 млн. новозеландски долара (приблизително $1,8 млн.) и официално извинение.

През 1994 г., когато той бил само на 16, бил осъден за изнасилването и убийството на жена. 20 години по-късно съдът стигна до заключението, че Пора е бил подведен от полицаите да направи самопризнания. Негово ДНК е открито по тялото на убитата, но не беше доказано, че е отнел живота й.

Той страда от тежко вродено заболяване, придобито в резултат на злоупотреба с алкохол по време на бремеността.

Като извършител на убийството в крайна сметка беше установен друг мъж – осъден сериен изнасилвач.

Сподели в социалните мрежи:
Jooble : Работа в град Видин

Обяви от Видин, региона и света

error: Прочети повече на www.vidinvest.com
placeholder