Прокуратурата иска Петър Низамов зад решетките заради побоя в Асеновград
- 06.07.2017
Районна прокуратура в Асеновград ще поиска от съда да бъде задържан под стража Петър Низамов за хулиганство и причиняване на лека телесна повреда по време на протестите съобщава агенция „Фокус”. Петър Низамов, на 31 г., е обвинен за хулиганство – престъпление по чл. 325 ал.1 от Наказателния кодекс и за причиняване на лека телесна повреда по хулигански подбуди.
На 2 юли 2017 г. в Асеновград по време на протест възникнал конфликт, който обвиняемият Петър Низамов заснел с личния си мобилен телефон. След това, без да бъде провокиран, той се насочил към оператора на една от националните телевизии, с когото не се познавали. Обвиняемият Низамов хванал оператора с едната ръка за врата и му нанесъл удар в областта на дясното око. Установено е, че обвиняемият Низамов отправил множество обидни думи към оператора, след което заплюл него и видеокамерата, която държал. Това било извършено пред много хора. След намесата на полицейски служители инцидентът бил прекратен. По делото са разпитани свидетели, назначени са съдебно-медицински експертизи, приложени са видеозаписи от национални и кабелни телевизии, извършени огледи и др.
До момента Петър Низамов е бил осъждан три пъти за причиняване на лека телесна повреда по хулигански подбуди –престъпление по чл. 131 ал.1 т. 12 от Наказателния кодекс, като по тях е бил реабилитиран на 12 февруари 2017 г.

Снимка: БТВ – Новините
Източник: „fokusnews“




















