Гришо Димитров загуби от Федерер

Първата ракета на България Григор Димитров загуби с 0-3 сета (4-6, 2-6, 4-6) от Роджър Федерер на 1/8-финала на Уимбълдън.
Мачът между двамата продължи час и 40 минути, а Федерер игра почти перфектен тенис за шестата си победа над българина.
Федерер се класира за 15-тия си четвъртфинал на „свещената трева“.
Димитров нямаше загубен сет до този момент от началото на Уимбълдън, и въпреки че на моменти имаше страхотни отигравания, изглеждаше твърде далеч от класата на съперника. Нашенецът направи 7 двойни грешки и 25 непредизвикани, докато за Федерер тези цифри бяха съответно 0 и 11.
Вторият сервис и ретура също изневериха на Гришо, а Федерер се прицели в бекхенда му, за да спечели лесно.
„Не беше толкова лесно, колкото изглеждаше,“ каза Федерер след двубоя. „Адреналинът беше невероятен. Трябва късмет, за да спечеля турнира, трябва да се усещам добре. Хубавото е, че съм здрав. Щастлив съм, че съм тук и продължавам.“

Източник: Darik news