Българка се самоуби в САЩ, заради игра
- 13.07.2017
16-годишна българка е починала в САЩ заради играта „Син кит“. Родителите ѝ разбират причината за смъртта ѝ едва след като започват да се ровят из вещите ѝ. „Започнах да търся повече информация и да чета какво представлява играта. Тогава събрах парченцата от пъзела и си спомних как през уикендите тя ме молеше да се качва на покрива на къщата ни”, разказва майката на починалата.
Докато тече разследването на самоубийството, близките и продължават да търсят и да разпространяват информация за „Синия кит” с надеждата, че така ще спаси живота на други младежи, информира Нова телевизия. Виртуалната игра „Син кит“ подтитиква деца и тийнейджъри да се самонараняват и е свързана с десетки смъртни случаи в Русия. Играта има 50 нива и предполага изпълнение от участника на задачи, които получава от „надзорник“ или „ментор“. Той дава задачи, а участникът трябва да докаже, че ги е изпълнил, като изпрати снимка или клип. Задачите, които се изпълняват в течение на 50 дни, се отнасят до самонараняване, слушане на песни със самоубийствени послания, систематично будене в 4:20 часа, гледане на филми или видеоклипове с ужаси, изкачване на високи сгради, мостове, изолация от обществото. Според психолози крайната цел е играчът да изгуби вяра в себе си и да стигне до самоубийство.
Източник: Actualno.com




















