Лудогорец загуби от Жалгирис

Лудогорец стартира участието си в Шампионската лига със загуба. Българският шампион отстъпи с 1:2 като гост на Жалгирис в първи мач от втория предварителен кръг на най-комерсиалния турнир. Реваншът е след седмица в Разград. „Орлите“ поведоха в резултата чрез Абел Анисе (18), но допуснаха пълен обрат. Точни за домакините бяха Нюаджи (78) и Куклис (85). В 13-ата минута Шернас стреля с глава, но топката премина над напречната греда. В 18-тата минута Вандерсон намери прекрасно Абел Анисе и той откри резултата. В 25-ата минута българският шампион извади голям късмет, тъй като Шернас пропусна да се разпише от два метра на празна врата. В 33-ата минута Марселиньо сложи топката на главата на Джонатан Кафу, който от удобна позиция не уцели вратата. Първата опасност през втората част беше пред вратата на Жалгирис. Джоди Лукоки излезе сам срещу вратаря в 60-тата минута и шутира силно, но право в обесега на стража на домакините, който изби. В 67-ата минута „орлите“ имаха нова добра възможност да отбележат втори гол. Марселиньо отправи топовен изстрел отдалеч, който бе париран от Виткаускас. При добавката Кафу пропусна от удобна позиция, стреляйки в аут.
В 78-ата минута бившият футболист на ЦСКА Серж Нюаджи, който се появи на терена след час игра, изравни отблизо, след колективна грешка в отбраната на Лудогорец, а в 85-ата същия финтира защитник по десния фланг и предостави топката на Мантас Куклис, вкарал за крайното 2:1.В последните минути нападателят на Жалгирис – Дарвидас Шернас получи червен картон и ще пропусне реванша в Разград.

Източник: TV Evropa
Снимка: topsport.bg