По пътя на легендата
- 24.07.2017
Над 30 младежи от селата Градец и Капитановци преминаха по туристическия маршрут, основаващ се на известната легенда за трите сестри Вида, Кула и Гъмза. Младите хора, разгледаха емблематичните крепости и се запознаха с богатото историческо наследство на трансграничния регион.
„Пътуващият семинар” бе организиран от клубовете „Дъга”, които съществуват вече две години към читалищата в Капитановци и Градец. Основната задача на тези клубове е да създадат условия за развитие на децата и младежите в двете села. Клубовете са създадени благодарение на Програма „Дъга” на Фондация „Работилница за граждански инициативи” и въпреки че проектът приключва в началото на месец август, клубовете ще продължат своята дейност. Читалищните секретари Пролет Цолова и Даниела Борисова имат още много идеи за различни състезания, обучителни инициативи и други „пътуващи” приключения.
Екип: „Видин Вест“




















