7 хотела в Барселона са били нападнати от леви организации
- 03.08.2017
От началото на годината поне 7 хотела в испанския град Барселона са били обект на атаки на леви организации, които се обявяват срещу нарастването на броя на туристите. По време на две такива акции неизвестни лица с цветни перуки и клоунски носове влезли в хотели. Там хвърляли по рецепцията яйца с черна боя и написали лозунги срещу наплива на туристи в града. При други акции също са хвърляли топки, пълни с боя. По-рано членове на младежката организация „Аран”, които подкрепят отделянето на Каталуния от Испания, нападнаха автобус с туристи в Барселона. Неизвестни с маски спряха превозното средство и му нарязаха гумите. Аналогични акции имаше на Балеарските острови и във Валенсия. Барселона е популярно място за почивка и за испанците, и за чужденците. През април властите в главния град на Каталуния представиха доклад, според който през 2016 се е увеличил до 48,9% броят на жителите на града, които настояват за ограничаване на потока от почиващи. През 2016 Испания постави нов рекорд по брой на чуждите туристи. Организацията „Фронтур” заяви, че държавата е била посетена от 75,6 млн. души от чужбина, което е с 10,3% повече от предходната година.
Източник: Actualno.com




















