Съдът пусна майката оставила бебето си в Западен парк
- 24.08.2017
Софийският градски съд пусна 18-годишната Юлия Василева, която на 11 август остави невръстната си дъщеря в столичния Западен парк. Тя бе освободена с най-леката мярка – „Подписка“. Според магистратите няма опасност Василева да се укрие или да извърши ново престъпление. Решението на съда е окончателно.
Бебето беше открито от случайни минувачи в парка. Детето е намерено, изоставено само, на земята, без вода и храна. То бе настанено в болница откъдето бе пуснато след тридневно лечение. След изписването детето бе настанено в дом за медико-социални грижи.
Срещу Василева бяха повдигнати обвинения за това, че е оставила детето без надзор и грижа и по този начин е създала опасност за неговото физическо развитие.
Василева има още едно дете, разделена е с бащата на момиченцето, което изостави в парка. Досега тя не е осъждана.
Източник: ДарикНюз




















