Транспортният ад край Скомля – продължава (видео)
- 13.09.2017
Само вчера две коли катастрофираха опасно, едната спря на сантиметър от къща на възрастна жена!
В късния следобед тази кола се озовава в двора на баба Илка от Скомля.
Илка Тодорова – жител на С. Скомля
„Кажете ми как да живея така? Как ще легна нощес, като въобще няма да мога да спя.“
Въреки че колата е с монтанска регистрация, шофьорът на колата се оказва румънски гражданин, на не повече от 25 годишни. Твърди, че карал с 50 км в час .
Шофьорът на катастрофиралата кола:
“ Не видях, че има някакво ограничение. Не знаех и за този завой просто“
Репортер: Съжаляваш ли за това?
„Не искам да си говорим повече“
Според полицията обаче, скоростта е била два пъти по висока.
Калин Иванов
„Това обаче не е единствената катастрофа днес. Преди няколко часа друга кола е връхлетяла в ето в тази порта.“
Илка – жител на с. Скомля
„Това е терор за 12 дни два пъти ми влизат в двора.“ Ограда и друго ще се направят, но кой ще ми компенсира стреса?“
Заради честите инциденти хората отново настояват за спешни мерки. А местната власт ги обеща.
Добромир Тодоров – председател на ОБС – Димово
„Започваме допълнителни маркировки, допълнителни обозначеения, табели“
Репортер: Хората искат някакви срокове обаче?
Добромир Тодоров: „Ами срокове, какво да ви кажа – всеки момент.
Според местната власт срокът зависел от пътното управление във Видин. Жителите на Скомля дават обаче 10 дни да се изпълнят обещанията, иначе минават в гражданско неподчинение. Хората планират да изнесат всички огради и мантинели, разрушени от тировете на главния път и да спрат движението с жива верига.
Автор: Калин Иванов – Ирена Василева
Репортаж по поръчка на „BULGARIA ON AIR“




















