Лудогорец победи Хофенхайм с 2:1

Лудогорец постигна една от най-престижните победи в своята история след 2:1 над втория в Бундеслигата Хофенхайм в мач от групите на Лига Европа.

Разградчани губеха с 0:1 на почивката след гол още във 2-ата минута, но през второто полувреме постигнаха впечатляващ обрат след отличен футбол и голове на Светослав Дяков и Джоди Лукоки.

По този начин Лудогорец зарадва зрителите на "Лудогорец Арена", които за първи път наблюдаваха мач от груповата фаза на евротурнирите. Шампионите пък записаха победа в първия си двубой срещу германски отбор. Това бе и първи успех на български отбор над тим от Бундеслигата от 2005 година насам, когато ЦСКА победи Байер Леверкузен.

Лудогорец изигра чудесен мач, в който успя да надиграе отбора, който само преди броени дни бе победил Байерн Мюнхен. Студеният душ дойде още в самото начало, но със солиден футбол, бързи атаки и прецизни завършващи удари българският шампион стигна до успеха.

Спечелените три точки са и много важни в битката на Лудогорец за продължаване напред в турнира. В другия мач от групата Брага победи с късен гол Истанбул Башакшехир с 2:1 и оглавява групата с пълен актив от 6 точки. Лудогорец е втори с 4, Истанбул Башакшехир има 1, а Хофенхайм е на дъното без точки.

30-годишният треньор на германците Юлиан Нагелсман трябваше да се справя с много кадрови проблеми и това като че ли даде отражение на неговия тим. В същото време Димитър Димитров можеше да разчита на завърналия се след наказания Марселиньо, който изненадващо игра като „фалшива деветка“. Густаво Кампаняро също бе сред титулярите.

Двубоят започна по възможно най-лошия начин за разградчани, които след по-малко от 120 секунди игра вече изоставаха с един гол. Голяма вина за това имаше Козмин Моци, който подари топката на Павел Кадержабек. Той комбинира с Марк Ут, който на свой ред с хубав пас намери чеха, за когото остана да засече във вратата от няколко метра.

Малко след гола Лудогорец имаше претенции за дузпа заради съмнения за игра с ръка на Стивън Цубер в наказателното поле. Такава обаче не бе отсъдена.

След 15-ата минута разградчани сякаш се отърсиха от шока и започнаха повече да гледат към вратата на съперника. Оливер Бауман показа, че внимава, избивайки коварно центриране на Натанаел. Гостите пък можеха и да удвоят аванса си, след като Марк Ут излезе очи в очи с Хорхе Броун. Той обаче реши да комбинира с Андрей Крамарич, а Игор Пластун действа много класно и с шпагат иззби.

Малко след това Абел Анисе бе в чудесна позиция, но от нея не успя да уцели вратата. Натанаел и Джоди Лукоки изпробваха късмета си в следващите минута, а най-доброто положение за Лудогорец отново се появи пред бразилеца, който бе и сред най-активните в първите 45 минути. Първият му изстрел бе слаб и бе избит от Кевин Фогт, след което обаче Натанаел стреля много мощно, а Бауман майсторски изби в корнер.

Димитър Димитров не предприе смени на почивката и това се оказа правилно, защото още в първата минута на втората част Лудогорец стигна до изравняване.

На свой ред Юлиан Нагелсман реагира с две смени в своя състав. Домакините обаче вече изцяло бяха поели контрола над случващото се на терена и притесняваха много повече отбраната на съперника.

Въпреки това, в 67-ата минута Хорхе Броун трябваше да се изявява фамозно след опасен изстрел на Руп.

5 минути по-късно обаче обратът бе факт след изключителен гол на Лукоки. Густаво Кампаняро подаде към холандеца, който бе отляво в наказателното поле, справи се с Нордвайт и с изключителен изстрел в горния далечен ъгъл даде преднина на своя отбор.

Логично Хофенхайм започна да атакува доста по-ожесточено. Домакините обаче се отбраняваха отлично, а в същото време организираха и опасни контри, при които не бяха далеч от трети гол. Херо направи и трите си смени и в крайна сметка българският шампион успя да задържи минималната си преднина, за да се поздрави с трите точки в мача.

Източник: Гонг.бг

Jooble : Работа в град Видин