„Нефтохимик 2010“ взе Купата на България

През последните три дни Монтана е домакин на турнира за Купата на България по волейбол за мъже. На полуфинала един срещу друг се изправиха „Хебър“ Пазарджик с „Нефтохимик 2010“ Бургас и „Монтана“ с „Добруджа 07“ Добрич. Финалния двубой беше между отборите на Монтана и Бургас.
Волейболистите на „Нефтохимик 2010“ спечелиха за четвърти път купата на България. Шампионите победиха с 3:0 домакина на финала „Монтана“ в претъпканата зала „Младост“. Изненадваща беше появата на Георги Братоев в стартовия състав на Найден Найденов, което много помогна за силната игра на бургаския тим. Монтанчани имаха възможност да изравнят резултата във втория гейм, но не използваха възможностите си и „Нефтохимик 2010“ поведе с 2:0. Шампионите получиха купа и чек за 15 000 лева връчени от кмета на града Златко Живков.