Видинските самбисти взеха осем медала и две купи от Държавния шампионат

На Държавния лично- отборен шампионат в Панагюрище видинския клуб по борба, самбо и джудо постигнаха голям успех.
На трето отборно място се нареди видинският тим, при мъжете и жените.
Денис Лилков е вицешампион в кат. до 52 кг. Кристофър Петков (62 кг.), Пламен Бориславов (100 кг.) и ветеранът Милен Милчев (над 100 кг.) спечелиха бронзови медали. При жените Цветелина Цветанова е шампионка в категория до 48 кг., второ място зае Теодора Кръстева (+80 кг.), с бронзов медал е Цеца Димитрова при 64-килограмовите. Денис Лилков спечели сребърен медал и в бойното самбо в по-горната категория- 57 кг.

Първият треньор на видинския клуб Любомир Лападатов и първият медалист- настоящият старши треньор на клуба Пламен Петров, бяха наградени от президентът на Българската федерация по самбо- Георги Юсев по случай 45-годишнината от основаването на спорта самбо във Видин .

Кристофър Петков и Денис Лилков ще участват в Европейското първенство за младежи и юноши от 12 до 15 април в Прага. През месец май Цветелина Цветанова пък ще участва в Европейското за мъже и жени в Атина.