Модерни мотометачки се грижат за чистотата на улиците и парковите алеи във Видин
— 02.03.2021Машините са част от новата техника, с която Общинското предприятие „Чистота, озеленяване ...
Прочети повече ...Във връзка с изискването на САЩ всички пътници, които влизат в страната със самолет, да представят от 26 януари отрицателен тест за коронавирус или документ, че пътникът го е преболедувал и се е възстановил, бе уточнено, че авиокомпаниите ще приемат резултата от всеки вид тест, одобрен от държавата на заминаване.
По информация на посолството ни във Вашингтон в документа резултатът трябва да бъде отразен като “NEGATIVE”, “COVID-19 NOT DETECTED”, “SARS-CoV-2 RNA NOT DETECTED” или “SARS-CoV-2 ANTIGEN NOT DETECTED”.
Ако полетът до САЩ е директен, тестът трябва да бъде направен до 3 календарни дни преди заминаването. Ако полетът е с едно или повече прекачвания (нито едно от които не е с престой, по дълъг от 24 часа) и резервацията е единна, тестът трябва да бъде направен до 3 календарни дни преди първия полет.
Възстановяването след прекаран COVID-19 ще се доказва с едновременното представяне на два документа:
Положителен резултат от тест за инфекциозно заболяване, направен до 90 дни преди пътуването, отбелязан като “POSITIVE”, “COVID-19 DETECTED”, “SARS-CoV-2 RNA DETECTED” или “SARS-CoV-2 ANTIGEN DETECTED”;
Подписано становище от лекар или медицинско заведение, с техните имена, адрес и телефонен номер, потвърждаващо, че конкретното лице е излекувано.
Резултатите от теста или документите за прекаран COVID-19 се представят на служителите на авиокомпанията на хартиен или електронен носител. Идентификационните данни на пътника в документа му за пътуване трябва да съвпадат с данните от теста.
От новото изискване са освободени пътниците до 2-годишна възраст, членовете на въздушните екипажи, служителите на правоохранителните органи или армията, при изпълнение на техните функции.
ЕКИП:ВИДИН ВЕСТ
Машините са част от новата техника, с която Общинското предприятие „Чистота, озеленяване ...
Прочети повече ...Това става благодарение на проекта „Патронажна грижа + в Община Видин“ за предоставяне на...
Прочети повече ...През септември ще бъде пуснато движението в двете посоки в новия тунел „Железница“ на АМ ...
Прочети повече ...Информационната кампания се организира в рамките на Първия етап от проект „Подобряване ка...
Прочети повече ...До следващо разпореждане е удължен срокът за представяне от чуждестранните граждани на не...
Прочети повече ...И трите одобрени за употреба ваксини (на Pfizer/BioNTech, на Moderna и на AstraZeneca) се...
Прочети повече ...Министерството на туризма започва изплащането на държавната помощ от 51 млн. лева. Оценит...
Прочети повече ...