Топ вести
22.01.2025 - Заседание на Областният съвет за намаляване на риска от бедствия на територията на област Видин
22.01.2025 - Печка на твърдо гориво подпали къща в Дунавци
22.01.2025 - Нова измамна схема: изпращат съобщения от името на Пътна полиция 
22.01.2025 - Защитата на жертвите на насилие обсъди министър Гуцанов с Обединението на жените социалистки
22.01.2025 - Митническите служители спряха превоз на голямо количество фреон без документи
22.01.2025 - Икона с мощите на Свети Ефрем Нови Чудотворец пристигна в Белоградчик
21.01.2025 - РЗИ Видин с препоръки за предпазване от грип и остри респираторни заболявания
21.01.2025 - Община Видин отбеляза Бабинден и благородния труд на лекари и акушери
21.01.2025 - Yettel стартира продажбите на сгъваемия смартфон HUAWEI Mate X6 и дизайнерските телефони от серията Nova 13 
21.01.2025 - Жена от Монтана е пострадала в условията на домашно насилие
Интензивен трафик на два ГКПП-та в страната

Интензивен трафик на два ГКПП-та в страната

Информация от ГДГП за трафика на българските гранични контролно-пропускателни пунктове

На границата с Румъния:
Трафикът е интензивен на ГКПП „Дунав мост-Кардам“, ГКПП „Дунав мост-Русе“на изход за товарни автомобили.
България е включена в списъка с държави от т.нар. „червена зона“, за пътуващите от която се налага 14-дневна карантина при влизане в Румъния. Не подлежат на карантина транзитно преминаващи лица, ако напуснат Румъния в рамките на 24 часа от влизането си на територията на страната, както и представилите съответните документи: https://www.mfa.bg/bg/situationcenter/31020
Остава преустановено от румънска страна преминаването на хора и автомобили на граничните пунктове, съпределни на българските „Кайнарджа“ и „Крушари“.

На границата с Гърция:
Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове.
По информация на гръцките полицейски власти, всички влизащи в Гърция пътници с PCR или бърз антигенен тест за COVID-19 задължително ще бъдат проверявани чрез допълнителни бързи тестове от гръцки медицински служители.
През ГКПП „Ексохи“, съпределен на българския пункт „Илинден“, се пропускат всички видове превозни средства. През ГКПП „Маказа“/ „Нимфея“ се пропускат автомобили до 3,5 тона. Всички влизащи в Гърция пътници трябва да имат предварително попълнен формуляр и получен QR код. Българскитe граждани, пътуващи с леки коли и автобуси, трябва да представят отрицателен  PCR тест, направен не по-рано от 72 часа преди влизането на територията на Гърция, отрицателен бърз антигенен тест, не по-стар от 48 часа /включително и на хартиен носител/ или сертификат за ваксинация срещу Covid-19, направена преди не по-малко от 14 дни. Пътуващите могат да представят и сертификат или положителна диагноза по метода PCR или антиген от 30 до 180 дни от датата на заболяването, посочена в него, който е издаден от оторизиран орган в съответствие с националното законодателство на английски, френски, немски, италиански, испански или руски език. Тези изисквания важат и за деца, навършили 12 години. През ГКПП „Ивайловград“ и ГКПП „Златоград“ гръцките власти не пропускат превозни средства и пешеходци.

На границата с Република Северна Македония:
Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове.
Всички български граждани, влизащи в Република Северна Македония, трябва да представят на границата сертификат за имунизация с две дози ваксина срещу Covid-19, документ за преболедуване на коронавирус или медицинско свидетелство с отрицателен резултат от PCR тест, направен до 72 часа преди влизането. Чуждестранните граждани, преминаващи транзитно, ще могат да направят това в рамките на 5 часа с предварително подписана декларация на влизане, която ще трябва да приложат пред граничния контрол на изход от страната. Информацията е получена в ГДГП чрез Съвместния контактен център-Гюешево от граничните власти на РС Македония.

На границата с Република Сърбия:
Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове.
Няма изискване към българските граждани и всички пристигащи от България в Сърбия да представят отрицателен PCR тест на влизане в страната.

На границата с Република Турция:
Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове.
Българските граждани, желаещи да преминат през граничните пунктове с Турция, трябва да представят отрицателен PCR тест за SARS-Cov-2, не по-стар от 72 часа, бърз антигенен тест, не по-стар от 48 часа или сертификат за ваксинация срещу Covid-19, ако са изминали не по-малко от 14 дни от завършване на ваксинацията. Пътуващите могат да представят също официален документ, издаден от компетентна институция, че са преболедували Covid-19 в рамките на последните 6 месеца преди влизане в страната.
Освободени от тези изисквания са екипажите на транспортните средства, децата до 6-годишна възраст и подрастващи под 18 години, които пътуват с родители с ваксинационен сертификат.

Снимка:архив

ВИДИН ВЕСТ

Сподели в социалните мрежи:
Jooble : Работа в град Видин

Обяви от Видин, региона и света

Close
placeholder