Специалисти по здравни грижи от Онкологичния център във Враца бяха отличени в Деня на сестринството
- 13.05.2026
Комплексният онкологичен център във Враца отбеляза Световния ден на сестринството – 12 май, с церемония по връчване на грамоти и празничен коктейл за медицинските специалисти. По време на събитието бяха отличени десет специалисти по здравни грижи за техния професионализъм и принос към грижата за пациентите.
На церемонията присъстваха заместник-кметът на община Враца Вероника Ценова, управителят на КОЦ д-р Георги Езекиев, лекари и представители на лечебното заведение.
Главната медицинска сестра Ваня Данчева благодари на своите колеги за ежедневните усилия и подкрепата, която оказват на пациентите в трудни моменти. Тя им пожела здраве, удовлетворение от работата и достойно заплащане.
Управителят на КОЦ д-р Георги Езекиев също изрази признателност към медицинските специалисти за тяхната отдаденост и професионализъм. По думите му те са изцяло посветени на професията си и често поставят грижата за другите пред собствения си живот.
Заместник-кметът Вероника Ценова поздрави екипа на лечебното заведение и подчерта, че вижда сплотен и отдаден колектив. Тя поздрави ръководството на КОЦ за работата му и съобщи, че община Враца планира инвестиции за разширяване на паркинга и за саниране на сградата на онкологичния център.
Думи на благодарност към медицинските специалисти отправиха още д-р Румен Стефанов и доц. Николай Йорданов, който връчи грамотите на отличените.
В категория „Ръководител здравни грижи – старши сестри“ бяха наградени Силвия Павлова, Боряна Цветкова, Ива Николова и Галина Вачева-Дунчовска. Отличия в категория „Медицински сестри“ получиха Евгения Иванова, Марияна Иванова, Анета Цветкова, Валя Макавеева и Вероника Вътова. За рентгенов лаборант беше отличена Цветомира Андрова.
По време на празника беше съобщено и че д-р Йоана Георгиева, която до скоро е била специализант в КОЦ, вече е назначена като ординатор в Отделението по образна диагностика.
Към момента в Комплексния онкологичен център – Враца работят над 80 професионалисти по здравни грижи, като около 50 от тях са медицински сестри.
За празничната почерпка се погрижиха ученици от специалност „Кетъринг“ в Професионалната гимназия по търговия и ресторантьорство във Враца, заедно със своя преподавател инж. Цветелина Ангелова.




















