В Монтана започва производство на компост от отпадъци (Снимки)

Компостираща инсталация за разделно събиране и преработване на зелени и биоразградими отпадъци бе открита днес в Монтана. От тях ще бъде произвеждана суровина за наторяване и така ще се намали общият обем отпадъци, които се депонират в общината. „Горд съм, че вече имаме това необходимо за опазването на околната среда съоръжение, заяви кметът Златко Живков.

Прочети повече...