Отнемането на шофьорска книжка заради неплатени глоби е противоконституционно

Единодушно Конституционният съд обяви за противоконституционно отнемането на свидетелство за правоуправление и спиране на автомобил от движение заради неплатени глоби, предаде БНР. Делото беше образувано по искане на омбудсмана Диана Ковачева след масовите проверки за стари задължения на пътуващите за почивка в Гърция миналото лято. Според съда, за да принуди длъжниците да платят наложените им

Прочети повече...

Конституционният съд образува дело за онлайн депутатите

Конституционният съд образува дело по искането на депутати за установяване на противоконституционност на решението на Народното събрание – поставени под задължителна изолация или карантина поради COVID-19 депутати да се включват в парламентарните заседания онлайн. В началото на месеца ГЕРБ и „Обединени патриоти“ промениха правилника на Народното събрание заради проблеми с осигуряването на кворума. Aко Конституционният

Прочети повече...