Мъж под карантина от Монтанско обиколи три града и едно село

На 18.01.2021 г. около 06,00 ч. служители на РУ Лом извършили проверка на 44-годишен жител на гр. Вълчедръм, поставен под карантина за срок от 10 дни до края на същия ден. При проведените беседи е установено, че по време на наложената карантина е бил на територията на градовете Вълчедръм, Монтана, София, Враца и с. Трайково.

Прочети повече...

От 13 март до момента са образувани 3180 досъдебни производства за нарушение на карантината

В изпълнение на служебните си правомощия за осъществяване на контрол върху спазването на противоепидемичните мерки, въведени с цел ограничаване на разпространението на COVID-19 на територията на страната, от 13 март до 29 ноември полицейските служители са съставили 19 154 предупредителни протокола за констатирано неносене на предпазна маска. От 13 март общият брой на съставените актове

Прочети повече...

Три месеца затвор и глоба от 10 000 лв. за мъж, нарушил карантината

Ефективна присъда и 10 000 лева глоба за подсъдим, предаден на съд от Районната прокуратура в Търговище за нарушаване на карантинните мерки против разпространението на COVID-19. Предаденият на съд от Териториалното отделение в Попово към Районната прокуратура в Търговище Хюнай Х. е осъден на три месеца лишаване от свобода при строг режим и 10 000

Прочети повече...