Днес се навършват 139- години от обявяването на София за столица на България
- 03.04.2018
На 3 април 1879- година София е обявена за политически и административен център, по предложение на професор Марин Дринов. Решението е взето с мотива, че София е отдалечена от турската граница и е централно разположена в българските земи. Когато градът е обявен за столица на България е с население от 11 694 жители, има 3
Прочети повече...













