Съкращават карантината на изписани пациенти от болница след лечение на COVID-19

Наполовина се съкращава карантината за хората, изписани от болница след лечение на COVID-19. Това става ясно от нова заповед на здравния министър проф. Костадин Ангелов, предава Дарик. В момента всички, които са изписани от лечебно заведение след преболедуване на коронавирусна инфекция, подлежат на задължителна 14-дневна изолация. С промяната в заповедта този срок се съкращава наполовина

Прочети повече...