В област Видин и редица още други области учениците преминават на онлайн обучение

От 21 октомври (четвъртък) всички ученици в общини с повече от 750 болни от COVID-19 на 100 000 ще се обучават онлайн. Към момента това са София град, както и общини в областите Видин, Габрово, Кюстендил, Монтана и Перник. Министърът на образованието и науката издаде заповед, която съответства на разпорежданията на министъра на здравеопазването от

Прочети повече...

Учениците в област Монтана минават на онлайн обучение

От утре /21.10.2021/ всички ученици от 1 до 12 клас в общините Монтана, Лом, Брусарци, Вършец, Медковец, Чипровци и Якимово минават на онлайн обучение. Мерките се налагат заради високата заболеваемост от COVID-19 в региона. Тя е над 750 на 100 хил. души население. Все още се обсъжда какъв да бъде подхода в община Георги Дамяново,

Прочети повече...

Към онлайн обучение ще се преминава при 10% заразени ученици или учители

„Когато има висок процент заразени деца – до 10%, ще се преминава в обучение от разстояние в електронна среда. Онлайн ще се учи и при твърде много заразени учители. Другият случай е когато здравното министерство излезе с изрична разпоредба, че училищата трябва да бъдат затворени“. Това обяснява министърът на образованието и науката проф. Николай Денков,

Прочети повече...

Всички ученици ще имат интернет при онлайн обучение

При преминаване към онлайн обучение, всички ученици и учители ще имат достъп до интернет от домовете си. Така се ще гарантира масовото включване в занятията от дистанция, ако това се наложи заради влошена епидемична обстановка. По данни на Министерството на образованието и науката към средата на юли т.г. без интернет връзка са над 34 000

Прочети повече...

Учениците от 5 до 12 клас в София, Бургас, Силистра и Смолян преминават към онлайн обучение

От днес до 26 март към дистанционно обучение преминават всички ученици между 5-ти и 12-ти клас в София и областите Бургас, Силистра и Смолян. Мярката вече е в сила в Благоевград, Враца и Ямбол. В отделни общини като Златоград и Свищов също е взето решение за пълно преустановяване на учебният процес. В столицата заведенията ще

Прочети повече...

Решено: Всички ученици от 5 до 12 клас в София минават на онлайн обучение. Започват засилени проверки за спазването на мерките

От петък, 12 март, всички ученици от 5 до 12 клас в София преминават на онлайн обучение, а всички заведения, в това число и обектите в хотелите и игралните зали, ще работят с ограничено работно време до 22 часа. Това реши софийския оперативен щаб на заседанието си днес. Преустановява се присъственото обучение във висшите училища

Прочети повече...

Учениците от 6-и, 9-и и 12-и клас се връщат в класните стаи

Учениците от 6-и, 9-и и 12-и клас се връщат в класните стаи за период от две седмици, съгласно ротационния план на обучение, изготвен от просветното министерство. Към подготовка в електронна среда преминават децата от 5-и, 10-и и 11-и клас, които до 2 март бяха в присъствена форма на обучение. До края на седмицата се очаква

Прочети повече...

По линия на REACT-EU ще бъдат подкрепени мерки за подпомагане на образователната система за преодоляването на последиците от пандемията

Правителството одобри четвърто изменение на Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ 2014-2020 г. с цел осигуряване на непрекъснатост на учебния процес в отговор на пандемията от COVID-19, като се закупят допълнителни устройства за поне 10% от учителите и учениците, които да се ползват оптимално в учебния процес, и се осигурят условия за провеждане

Прочети повече...

От днес се решава кои класове да учат присъствено от 4 февруари при устойчив спад на заболеваемостта от COVID-19

От 4 февруари вероятно ще разрешим три класа от 5 до 12 клас да учат присъствено, ако така продължава да спада заболеваемостта, и се надяваме да достигне под 120 на 100 000 души“, обяви министърът на здравеопазването Костадин Ангелов, който вчера посети заедно с премиера Бойко Борисов ОУ „Христо Ботев“ в град Раковски. Министър Ангелов

Прочети повече...

Решено е до кога остава онлайн обучението

На учениците от 5 до 12 клас и на студентите се разрешава извършването само на практически присъствени дейности, които не могат да се проведат в електронна среда, а останалите им занятия остават онлайн до 31 януари. Това бе решено на работно съвещание при премиера Бойко Борисов с участието на министрите на здравеопазването, образованието, младежта и

Прочети повече...

Вълчев обясни какво е нужно, за да стане ясно дали големите ученици ще се върнат в клас

Няма категорична яснота, че учениците от 5-и до 12-и клас ще се завърнат към присъствено образование в училищата от 18 януари. Това заяви при посещението си във Велико Търново министърът на образованието Красимир Вълчев, съобщи Novini.bg. Като доза условност определи министър Красимир Вълчев изказването си от вчера, че децата от прогимназиалния и гимназиалния етап ще

Прочети повече...