8 декември е, честит празник на всички бивши и настоящи студенти!

Студентският празник датира от 1903 г., когато се е чествал 15-годишният юбилей на Софийския университет. През 1897 г. министърът на просвещението проф. Иван Шишманов поставя въпроса първото висше училище в България да има „по-особен, свой празник“. През 1902 г. Академичният съвет на Софийския университет решава това да е денят на просветителя Свети Климент Охридски –

Прочети повече...