В Брегово ще бедстват още 7 дни – „Темите“ – (сезон 4)

Бедственото положение в Брегово е удължено с още 7 дни, съобщи в предаването „Темите“, кметът на градчето Милчо Лалов. „Нивото на реката е спаднало, но има вероятност при топенето на снега, да се качи отново,“ коментира кметът. Към момента ситуацията в Брегово е спокойна, каза Милчо Лалов . Пътната мрежа на територията на общината е

Прочети повече...

Mилчо Лалов:“Бедственото положение в Брегово остава, но нивото на Тимок е спаднало“

Подпочвените води се покачват, алармира Лалов пред екип на „Видин Вест“. „Остава бедтсвената ситуация в Общината, въпреки, че нивото на реката е спаднало. Имам съмнения, че укрепителната дига е омекнала заради власжността и съм извикал Напоителни системи да проверят дали е така“, каза Милчо Лалов. Припомняме,че от вчера хидромодулатор изпомпва подпочвените води и ги връща

Прочети повече...

Бедственото положение в Брегово остава, очакват се нови валежи през следващите дни (Новините On Air )

Бедственото положение в общината остава, има готовност хора да бъдат евакуирани. Вече чевтърди ден Наташа е в постояннен страх от прииждащите води на Тимок. Наташа – жител на Брегово „Как се справям? Изобщо не излизам! Стоим заключени и така.“ Още по-притеснени са хората и от опасността водата, която ги залива да е замърсена. Наташа –

Прочети повече...