Търсят кметове чрез бюрото по труда

Търсят кметове чрез бюрото по труда

Две русенски села търсят кметски наместник с обяви чрез бюрото по труда, съобщи БНТ. Срокът за кандидатстване е 15 декември.

Пепелина и Широково са с по десетина жители и не са се сдобили с кмет на изборите. Според жители, интервюирани в репортажа, задълженията са предимно административни, а проблемите са свързани с липсата на медицинска помощ и трудностите с доставки на хранителни стоки.

Община Две могили, към която се пада Пепелина, възнамерява да развива туризма като превърне близката пещера Орлова чука в туристическа атракция. Затова изискването към кандидат кмета е да знае английски език, а образованието му да е в областта на икономиката, географията или туризма, коментира кметът на Две могили Божидар Борисов.

В обявата, публикувана на сайта на бюрото по труда в Русе, са добавени изисквания за управленски опит и компютърни умения

Сподели в социалните мрежи:
Jooble : Работа в град Видин

Обяви от Видин, региона и света

Close
placeholder