Младите огнеборци от ППМГ „Екзарх Антим І“ Видин са победители в областното състезание (Видео)

На градския стадион “Георги Бенковски” се проведе осемнадесетото областно състезание на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“. Отборът на видинската ППМГ „Екзарх Антим І“ се класира на първо място. Отборът ПГ „Проф. д-р Асен Златаров“ – Видин зае второто място, трети се наредиха младите огнеборци от СУ „Васил Левски“ – Кула.
В областния кръг от състезанието „Млад Огнеборец“ – 2017, в което взеха участие 10 училища от област Видин. Седем от тях от Видин и по едно от Кула, Арчар и Дунавци. Учениците се състезаваха в традиционните дисциплини “Бойно разгръщане на състезателна пътека” и “400 метра щафетно бягане с препятствия”.
Победителят ще представи областта на Републикански състезания на младежките противопожарни отряди в Албена през юни.
Отборите класирали се на първите три места получиха купи и медали, а за всички участващи отбори имаше по една торта.