Обява за обществено обсъждане за изменение на Общия устройствен план на Община Видин
— 23.01.2023На 24.01 от 14:00 ч. в залата на Общински съвет - Видин ще се проведе обществено обсъждане за изм...
Прочети повече ...„На основание чл. 35 от Закона за Българската народна банка БНБ обявява, считано от 1 януари 2023 г., основен лихвен процент (проста годишна лихва) в размер на 1.42 на сто“, съобщават от БНБ.
Българска народна банка повиши рекордно основния лихвен процент (проста годишна лихва) в размер на 1,30% на 1 декември 2022 г., съобщиха тогава от БНБ
Увеличението спрямо декември е с 0.12 процентни пункта, когато основаната лихва беше 1.3 на сто. Повишението на основната лихва започна през октомври след като в продължение на години тя беше на нулево ниво:
септември – 0.0%
октомври – 0.49%
ноември – 0.59%
декември – 1.3%
януари – 1.42%.
Увеличението идва след като Европейската централна банка започна да повишава лихвите от юли насам. Стойността на основната лихва не влияе пряко върху лихвите по кредитите и депозитите. Показателят се използва за изчисляването на наказателната или законната лихва при забава. Тя се формира от стойността на основната лихва плюс надбавка от 10 процентни пункта.
На 24.01 от 14:00 ч. в залата на Общински съвет - Видин ще се проведе обществено обсъждане за изм...
Прочети повече ...На 03.04.2022 г. в с. Доктор Йосифово неизвестен извършител проникнал през незаключена задна лява...
Прочети повече ...От: „Вида Металс Рисайклинг“ ООД, ЕИК 206033767, седалище и адрес на управление област София, общ...
Прочети повече ...На 1 ноември 2021 г. завърши плановият годишен ремонт на шести блок на АЕЦ „Козлодуй”. След прове...
Прочети повече ...Членовете на Областния временен кризисен щаб за оценка на риска в област Видин с апел към...Запълнена е Covid-легловата база на Видинската болница, има недостиг и на персонал
— 29.10.2021