АЕЦ „КОЗЛОДУЙ” ПРИЕМА НОВИ СТАЖАНТИ
— 28.02.2025Атомната електроцентрала обявява прием на документи за ...
Прочети повече ...Дискусия на тема „Поведението ни в Мрежата: Smart или Cool?“ организира екипът на Национален център за безопасен интернет по повод Международния ден за безопасен интернет, който бе отбелязан за 21-и път. Събитието се проведе в партньорство с дирекция „Киберпрестъпност“, българската компания за киберсигурност CENTIO #Cybersecurity и телекомуникационната компания Yettel България, и премина под надслов „Всеки пост в интернет оставя следа – направете своята следа положителна и вдъхновяваща!“. Специални гости на мероприятието бяха ученици от 7., 8., 9. и 10. клас от столичните училища – 26 СУ „Йордан Йовков“, 93 СУ „Александър Тодор-Балан“, 96 СУ „Лев Толстой“, 108 СУ „Никола Беловеждов“.
В дискусията се включиха експертът по киберсигурност Константин Веселинов, управляващ директор на CENTIO #Cybersecurity, експерт от дирекция „Киберпрестъпност“ към ГДБОП, и комуникационният експерт и директор „Корпоративни комуникации“ на Yettel България Боян Иванович. Те разказаха на младите хора ценен опит от своята сфера на работа и им дадоха важни насоки как да се пазят в онлайн пространството и за какво да внимават.
„Да си смарт означава да мислите логично и да не се поддавате само на емоцията на момента. Важно е да взимате правилни решения и да сте сигурни в себе се, да се познавате и да мислите критично. Това се отнася както за живота ви офлайн, така и за онлайн света ви“, каза на младежите Константин Веселинов, като подробно им разясни за фишинг измамите и нуждата от силни пароли.
„Непрекъснато възникват нови и нови измами и именно заради това има нужда вие постоянно да се развивате и да се информирате“, обърна внимание на учениците експертът от дирекция „Киберпрестъпност“, ГДБОП.
Боян Иванович посочи, че младежите често са подложени на голям социален натиск, за да бъдат приети и оценени от обкръжението си, което понякога води до неправилна преценка на съдържанието, което качват онлайн.
„Обмисляйте добре това, което споделяте в социалните мрежи днес – дали отговаря на същността ви сега и как ще се вписва в живота ви след 10 години. И винаги помнете, че няма действие в онлайн пространството, което да не носи риск“, отбеляза Боян Иванович, като подчерта, че веднъж качено онлайн, нищо не изчезва напълно от интернет.
След дискусията младежите бяха поканени да се включат в интерактивния куиз „Дигитални скаути“, атрактивна и образователна игра под формата на четири инсталации, чиято цел бе да ги запознае с рисковете в мрежата и да формира у тях умения за справяне с най-различни ситуации.
Атомната електроцентрала обявява прием на документи за ...
Прочети повече ...Давам под наем помещение в недовършен вид с площ от 73 кв.м. в новопостроена сграда, разположена ...
Прочети повече ...С напредването на екологичните изисквания, много собственици на стари автомобили са принудени да ...
Прочети повече ...Едно от най-големите предизвикателства за всеки шофьор е да се справи с проблемите, възникващи пр...
Прочети повече ...Бебешките колички отдавна са неизменна част от ежедневието на родителите. През годините тези прод...
Прочети повече ...Кампанията включва промоционални условия при покупка на определени модели смартфони и смарт часов...
Прочети повече ...Новото поколение служители,отказват да работят за заплата под 4 000 лв. Предпочитанията на младит...
Прочети повече ...