Топ вести
14.05.2025 - Зам.-кметът Борисова връчи удостоверения за повишаване на професионалната компетенция на помощник-възпитатели
14.05.2025 - ВЗАИМОДЕЙСТВИЕТО НА АЕЦ „КОЗЛОДУЙ” С МЕСТНАТА ОБЩНОСТ – ВЪВ ФОКУСА НА МЕЖДУНАРОДНА СРЕЩА
14.05.2025 - Тази седмица Видин се превръща в център на атлетиката за България 
14.05.2025 - Панорама на средното образование – Видин 2025
14.05.2025 - Община Видин информира – граждани и гости на града за промени в движението по булевард „Панония“
14.05.2025 - Изееха „маркови“ дрехи без документи за произход от търговски обект в Монтана
14.05.2025 - Задържаха „мним полицай“в Монтана
14.05.2025 - Детски риболовен турнир организират на язовира в Кула
14.05.2025 - Пиян водач е задържан в ареста за 24 часа
14.05.2025 - 86 нарушения на скоростните режими от водачи на товарни автомобили са засечени в област Видин при едноседмична контролна операция по линия на Roadpol
Рая Назарян беше избрана за председател на 50-ото Народно събрание

Рая Назарян беше избрана за председател на 50-ото Народно събрание

Назарян оглави парламента с подкрепата на ИТН

Със 131 гласа „за“, 66 „против“ и 39 „въздържал се“ парламентът избра народния представител от парламентарната група на ГЕРБ-СДС Рая Назарян за председател на 50-ото Народно събрание.

Точно 131 гласа събират парламентарните групи на ГЕРБ, ДПС и „Има такъв народ“. Други депутати от други формации не гласуваха „за“ номинацията на ГЕРБ.

Кандидатурата на Рая Назарян беше представена в пленарна зала от народния представител от ГЕРБ-СДС Теменужка Петкова, която посочи, че Рая Назарян е завършила Националната гимназия за хуманитарни науки и изкуства „Константин Преславски“, а по-късно в София се дипломира със специалност „магистър по право“. Тя притежава 14 години юридически стаж, 12 от които като адвокат към Софийска адвокатска колегия, подчерта Теменужка Петкова.

Рая Назарян е избирана за народен представител в 48-ото, 49-ото и 50-ото Народно събрание от София, припомни Теменужка Петкова. Тя посочи, че в 48-ото Народно събрание Рая Назарян е заместник-председател на Комисията по превенция и противодействие на корупцията, както и член на Комисията по правни въпроси, а в 49-ото Народно събрание е била председател на Комисията за превенция и противодействие на корупцията. Рая Назарян притежава високи професионални и нравствени качества, работата й в 48-ото и в 49-ото Народно събрание по безспорен начин показа нейната висока юридическа експертиза, способността й да е диалогична и да работи в екип, заяви Теменужка Петкова. Безспорен е нейният принос за конструктивния диалог и намирането на решения с всички парламентарни групи в българския парламент, добави тя.

В изказването си непосредствено след избирането й за председател на 50-ото Народно събрание Рая Назарян заяви, че с днешното гласуване се дава възможност за нормално развитие на политическите процеси и ефективното функциониране на държавната власт. Рая Назарян отбеляза, че Народното събрание, независимо от степента на обществено доверие, е единствената платформа за легитимиране на изпълнителната и законодателната власт. Затова и наша обща отговорност, на всеки един народен представител, е да дадем възможност за нормализиране на политическите процеси и да отговорим на очакванията на обществото за стабилност, сигурност и справедливост, заяви Рая Назарян.

Независимо от политическите си различия всички ние носим отговорност за качеството на политическите дебати и за актовете на Народното събрание, които трябва да съответстват на общоприетите разбирания за авторитет и достойнство, подчерта председателят на парламента. Вярвам, че всеки един от нас ще полага усилия именно в тази посока и ще се придържа към тези принципи, допълни тя.

Рая Назарян посочи, че депутатите могат да разчитат от нейна страна на диалогичност, на справедливост, на равнопоставеност и на безусловно спазване на Конституцията, законите и на Правилника за организацията и дейността на Народното събрание.

За заместник-председател на парламента от ГЕРБ-СДС беше избрана Росица Кирова, от ДПС – Йордан Цонев, от „Продължаваме промяната-Демократична България“ – Атанас Атанасов, от „Възраждане“ – Цончо Ганев, от „БСП за България“ – Драгомир Стойнев, от „Има такъв народ“ – Андрей Чорбанов, от „Величие“ – Виктория Василева.

Сподели в социалните мрежи:
Jooble : Работа в град Видин

Обяви от Видин, региона и света

Close
placeholder